Strona wydrukowana z adresu: http://radmor.com.pl/Aktualnosci/RADMOR-najbardziej-innowacyjna-firma-w-Polsce

Strona główna / Aktualności / RADMOR – najbardziej innowacyjna firma w Polsce

Aktualności

RADMOR – najbardziej innowacyjna firma w Polsce

Dziennik „Rzeczpospolita” od lat publikuje „Listę 2000 polskich przedsiębiorstw”.

Jest to ranking firm opracowywany na podstawie ankiet rozsyłanych przez redakcję do polskich przedsiębiorstw. Dane finansowe, informacje o strukturze właścicielskiej, eksporcie i zatrudnieniu służą do przygotowania zestawienia 2000 najlepszych firm. Zestawienie obejmuje  najlepsze firmy oceniane w różnych kategoriach: najbardziej rentownych, największych eksporterów, osiągających największe zyski, najwięcej inwestujących, zwiększających zatrudnienie itp.

Na jednej z takich list RADMOR znalazł się na pierwszym miejscu - zostaliśmy ocenieni jako najbardziej innowacyjne przedsiębiorstwo w Polsce. Ósmy już ranking innowacyjnych firm Rzeczpospolita opracowała na podstawie ankiet otrzymanych od 71 przedsiębiorstw. Przy sporządzaniu zestawienia redakcja posłużyła się syntetycznym wskaźnikiem o maksymalnej wartości sześciu punktów. Punkty przydzielano m.in. za udział wydatków na działalność badawczo-rozwojową w stosunku do przychodów firmy oraz za stosunek zatrudnionych w działalność rozwojową do ogółu zatrudnionych.

Pozycję lidera w tym rankingu zdobyliśmy m.in. dzięki temu, że w pionie badawczo-rozwojowym pracuje niemal 1/4 zatrudnionych w Radmorze a badania rozwojowe realizujemy z własnych środków. W 2011 roku przeznaczyliśmy na ten cel ponad 30% wartości przychodów firmy. Na dalszych miejscach, wśród 60 sklasyfikowanych w rankingu firm, znalazły się m.in. Grupa kapitałowa Bumar Żołnierz, Asseco Poland, ABB, Elektrobudowa SA i inne duże firmy.

W wypowiedzi dla Rzeczpospolitej prezes Radmoru Andrzej Synowiecki powiedział: „Ponieważ elektroniczny sprzęt starzeje się błyskawicznie, szansę na sukces mają w branży tylko ci, którzy wybrali innowacyjne strategie. (…) Co roku wydajemy na  innowacje prawie 20 mln złotych, a w obecnym, trudniejszym okresie, wręcz położyliśmy nacisk na nowe technologie. Będą atutem firmy kiedy powróci koniunktura.”

Małgorzata ZemanProjekt i wykonanie: TINKER MEDIA & POTACZEK.PL