Strona wydrukowana z adresu: http://radmor.com.pl/Aktualnosci/Radmor-w-Sax-Clubie

Strona główna / Aktualności / Radmor w Sax Clubie

Aktualności

Radmor w Sax Clubie

Radmor w Sax Clubie

Pink Freud - Adam Milwiw-Baron

Radmor od lat stara się pomagać przy organizacji różnych wydarzeń kulturalnych odbywających się w Gdyni - wspierał między innymi jazzową imprezę "JaZzGdyni", która odbywała się do roku 2010. W tym roku podjęliśmy współpracę z klubem muzycznym „Ucho”.

W sierpniu tego roku rozpoczął się XXII sezon działalności gdyńskiego Sax Clubu. W jego ramach prezentowana jest najczęściej twórczość młodych muzyków – laureatów prestiżowych konkursów jazzowych i bluesowych w Polsce oraz zagranicą. Na koncerty w gdyńskim klubie „Ucho”, sali koncertowej Sax Clubu,  zapraszani są też uznani artyści np. tegoroczny cykl otworzył koncert legendarnego trębacza Randy Breckera i grupy High Definition.

Do tej pory obyło się 8 koncertów. Oprócz wspomnianego już Randy Beckera bywalcy Klubu „Ucho” mieli przyjemność wysłuchać 3 zespołów z Norwegii - KOSMONAVT, EGG3 i SIGNIFICANT TIME. Koncertował też polski duet LXMP ze wsparciem amerykańskiego perkusisty Chada Popple i japońskiego gitarzysty Kazuhiszy Uchihashi. W Sax Clubie swoją nową płytę „Wilki” promował też zespół KIM NOWAK. Natomiast zespół PINK FREUD zaprezentował materiał ze swojej najnowszej płyty - "Horse & Power" oraz muzykę skomponowaną przez Wojtka Mazolewskiego i Pink Freud do audiobooka na podstawie powieści "Blade Runner" Philipa K. Dicka. Supportem zespołu Pink Freud była gdyńska grupa KINKI. 13 grudnia zaprezentował się zespół BESTER QUARTET, czyli nowe oblicze grupy „The Cracow Klezmer Band”.

Małgorzata Zeman
foto: Bartłomiej StachnikProjekt i wykonanie: TINKER MEDIA & POTACZEK.PL