Strona wydrukowana z adresu: http://radmor.com.pl/Aktualnosci/Ratownicy-na-start

Strona główna / Aktualności / Ratownicy na start

Aktualności

Ratownicy na start

W sobotę 19 maja Szpital im. F. Żaczka w Pucku zorganizował I Otwarte Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym „ZATOKA 2012”. Ideą tych zawodów jest rozpowszechnianie wiedzy na temat ratownictwa medycznego oraz wymiana doświadczeń między grupami ratowniczymi.

Symulacje różnorodnych zdarzeń podnoszą umiejętności ratowników medycznych przyczyniając się do skuteczniejszego reagowania w sytuacji zagrożenia życia. W mistrzostwach „Zatoka 2012” wzięło udział 11 dwuosobowych zespołów wyjazdowych ratownictwa medycznego z województwa pomorskiego a zorganizował je zespół medyczny z puckiego szpitala. Ratownicy musieli się zmierzyć z takimi zadaniami jak wypadki na plaży, w porcie i na drogach. Zawodnicy musieli dotrzeć do zdarzenia  według przygotowanych współrzędnych GPS i wykonać na miejscu procedury ratownicze wynikające z charakteru zadania. Prócz tego zespoły rywalizowały ze sobą w zadaniach sprawnościowych.
Zawody wygrała ekipa Stacji Pogotowia z Pruszcza Gdańskiego. Drugie miejsce zdobył kartuski szpital, a trzecia lokata przypadła Stacji Pogotowia Nakło-Szubin.
Radmor ufundował dla zwycięskiego zespołu środki łączności tj radiotelefony niezbędne ratownikom do sprawnej komunikacji.

Małgorzata ZemanProjekt i wykonanie: TINKER MEDIA & POTACZEK.PL