Strona wydrukowana z adresu: http://radmor.com.pl/Aktualnosci/Zolnierz-Przyszlosci

Żołnierz Przyszłości

W Pradze, stolicy Republiki Czeskiej, od 17 do 19 października odbywały się targi FUTURE SOLDIER Exhibition & Conference  2012. RADMOR oraz WB Electronics były obecne na tej wystawie organizowanej od 10 lat w ramach realizowanego przez NATO projektu Soldier Future  czyli Żołnierz Przyszłości .

Ta wystawa to doskonała platforma do prezentacji nowatorskich rozwiązań technologicznych i konstrukcyjnych w zakresie indywidualnego wyposażenia żołnierza. Kompletne rozwiązania prezentowały firmy z Niemiec -  program „Gladiuss”, z Norwegii - program „Norman” i Polski - program „Tytan”. Armia czeska również przedstawiła własne rozwiązania wyposażenia żołnierza przyszłości.

Polski projekt Indywidualnego Systemu Walki TYTAN  prezentowany był na stoisku Dywizji Żołnierz grupy Bumar. Na stoisku pokazywane były wyroby  firm z grupy Bumar: PCO, Dezamet, Mesko, Zakłady Mechaniczne Tarnów, Fabryka Broni Radom, Maskpol oraz firm z grupy WB: WB Electronics i RADMOR. Nasza firma prezentowała radiostację osobistą żołnierza 35010 i radiostację softwearową 3507. WB Electronics pokazywał komunikator osobisty PSI.

Wystawę odwiedziły liczne delegacje biorące udział w towarzyszącej jej konferencji. Na naszym stoisku gościliśmy między innymi: gen. Mieczysława Bieńka, wiceszefa w Sojuszniczym Dowództwie Transformacyjnym NATO, Richarda Froha, asystenta sekretarza generalngo NATO i dra Romualda Hoffmana, dyrektora Departamentu Informatyki i Telekomunikacji MON.

Wystawa oraz konferencja odbywające się w ramach praskiego Future Soldier dają możliwość wymiany poglądów i doświadczeń związanych z wyzwaniami XXI wieku takimi jak walka z terroryzmem czy zagrożenia atakami w cyberprzestrzeni. Impreza ta jest również doskonałą okazją do nawiązania kontaktów z przedstawicielami sił zbrojnych krajów członkowskich NATO.

 

Zbigniew Furman