aktualności

2021

radmor

ESSOR HDR

Akceptacja dla waveformu

Spółka a4ESSOR SAS uzyskała wydaną przez OCCAR (Organizacja Conjointe de Coopération en matière d'ARmement) formalną akceptację dla bazowego waveformu o wysokiej przepływności (High Data Rate (HDR) Base Waveform). Opracowano go w ramach kontraktu ESSOR OC1 (European Secure SOftware defined Radio - Operational Capability 1) podpisanego z OCCAR. Udane testy akceptacyjne przeprowadzono w laboratoriach firmy Leonardo w Pizie w listopadzie ubiegłego roku. Potwierdziły one jakość trwających ponad dwa lata prac rozwojowych, w których brały udział wszystkie firmy realizujące program ESSOR.  

W ramach kolejnej fazy projektu udziałowcy spółki a4ESSOR będą  portować bazowy waveform ESSOR HDR na swoich narodowych radiostacjach definiowanych programowo (SDR). Końcowe testy interoperacyjności między radiostacjami partnerów zakończą projekt ESSOR OC1. Zostaną opublikowane waveformy docelowe ESSOR, ulepszone i oparte o najnowsze, aktualnie dostępne  rozwiązania techniczne. Waveformy te będą gotowe do wykorzystania podczas działań polowych przez siły zbrojne krajów realizujących program ESSOR.

Ten ważny kamień milowy osiągnięty podczas realizacji projektu ESSOR OC1, nie tylko ponownie potwierdza dojrzałość technologii ESSOR, ale także pokazuje, że współpraca między różnymi państwami i firmami, jest kluczowym elementem zwiększania efektywności produktów europejskich oraz konkurencyjności przemysłów europejskich na globalnym rynku radiokomunikacji wojskowej.

Spółka a4ESSOR to spółka joint venture pomiędzy Bittium (Finlandia), Indra (Hiszpania), Leonardo (Włochy), Radmor (Polska), Rohde & Schwarz (Niemcy) i Thales (Francja), odpowiedzialna za zarządzanie działaniami strony przemysłowej i koordynację pracy partnerów w ramach programu ESSOR.

Program ESSOR został uruchomiony w 2009 r. pod egidą Europejskiej Agencji Obrony (EDA). Celem programu jest opracowanie architektury radiowej definiowanej programowo i nowego waveformu ESSOR HDR do działań koalicyjnych w celu ułatwienia interoperacyjności między europejskimi siłami zbrojnymi.

kontakt

Pozostańmy w kontakcie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji prowadzonej przez RADMOR S.A. z siedzibą w Gdyni, ul. Hutnicza 3 (zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych).
Zapoznałem/am się oraz akceptuję
Politykę prywatności Radmor S.A. oraz Klauzulę informacyjną.

Adres

Radmor S.A.,
ul. Hutnicza 3, 81-212 Gdynia

Telefon

+ 48 58 76 55 666

Email

market@radmor.com.pl